Zaznacz stronę

Bajki nie tylko dla dorosłych.
Nowicki u Norwida…daje słowo.

Spektakl słowno-muzyczny z elementami pantomimy i performance oraz koncertem muzyki poważnej

#Nowicki #JeleniaGóra #TeatrNorwida #FundacjaStrefaSzkoleń #StrefaSzkoleń

Zapraszam na widowisko słowno muzyczne przygotowane wraz z aktorami Teatru C.K.Norwida w Jeleniej Górze.

Jak zwykle na scenie wystąpią wraz ze mną: Jacek Rogulski (gitara i śpiew), Mirosław Kuźma (performer), a tym razem także zaproszeni goście.
Fundamentem przedstawienia są moje wiersze powstałe w ostatnich kilku latach (oczywiście nie wszystkie 😉).

Życie można opowiadać na wiele sposobów, ja wybrałem ten nie najłatwiejszy, opowiadam je mową wiązaną.
Z naszymi spektaklami gościliśmy na wielu scenach, ale to spotkanie w Teatrze, w towarzystwie tak doborowym będzie wyjątkowe.

Będzie muzyka w perfekcyjnym wykonaniu, recytacje, gra aktorska, będzie inaczej niż zwykle.

Przygotowujemy się sumiennie, by dać Państwu przedstawienie, które mam nadzieję pozostawi dobry ślad w Waszej pamięci. To będzie podróż emocjonalna.

Uwaga! Może być nie tylko śmiesznie.

Z nadzieją, że się spotkamy, raz jeszcze serdecznie zapraszam.

Grzegorz Nowicki

poeta, autor tekstów

Bajki nie tylko dla dorosłych
UM Jelenia Góra
Fundacja Strefa Szkoleń

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie kulturalne:

Bajki nie tylko dla dorosłych.
Nowicki u Norwida…daje słowo.

Spektakl słowno-muzyczny z elementami pantomimy i performance oraz koncertem muzyki poważnej

#Nowicki #JeleniaGóra #TeatrNorwida #FundacjaStrefaSzkoleń #StrefaSzkoleń

Wydarzenie oparte jest na prezentacji utworów poetyckich dolnośląskiego artysty Grzegorza Nowickiego. Podczas spektaklu prezentowane będą wiersze i wierszowane bajki-opowieści zawierające w swojej treści przesłania dotykające tematyki historycznej oraz społecznej regionu w żartobliwy sposób komentujące wydarzenia dotyczące naszej codzienności. Poezja Nowickiego trzyma wysoki poziom artystyczny, porusza ważkie tematy współczesności, zwraca szczególną uwagę na wartości, które powinny towarzyszyć naszemu życiu, szczególny nacisk kładąc na sztukę samodzielnego myślenia i konstruowania wniosków wynikających z obserwacji faktów. Porusza i wzrusza. Wiersze Nowickiego z dużym powodzeniem prezentowane były w instytucjach kultury od Jeleniej Góry po Wiedeń, gościły w Teatrach, publikowane w gazetach, almanachach oraz upowszechniane w mediach społecznościowych i Internecie.

Spektakl składał będzie się z następujących części, umożliwiając dostęp szerszej publiczności do bogatej i różnorodnej propozycji wrażeń:

Część słowno-muzyczna (poezja w formie mówionej i śpiewanej z towarzyszeniem gitary i harmonijki ustnej) z elementami performance i pantomimy.

Koncert duetu „PercCello Duo” pt. „Dwa kwadranse z muzyką poważną”.

Prezentacja wystawy „Wiersze do zaczytania” połączona z poczęstunkiem dla gości wydarzenia, będąca jednocześnie czasem do indywidualnych spotkań i rozmów z twórcami.

Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze

7 września 2024 r.
19:00

Ucztę kulturalną na najwyższym poziomie zapewnią:

Grzegorz Nowicki

Grzegorz Nowicki

autor wierszy

Jeleniogórski antykwariusz znany z zamiłowania do sztuki i literatury. Od wielu lat w ArtSaloniku Antykwariatu Pod Arkadami odbywają się spotkania promujące regionalne wydawnictwa, a także wernisaże artystów malarzy z naszego regionu, które organizuje wraz z żoną. Jeszcze bardziej wpisał się w życie kulturalne regionu publikując opowiadania i wiersze w mediach społecznościowych. Od czasu, gdy wydawnictwo Ad Rem w „Konkursie Ducha Gór” przyznało mu pierwszą nagrodę za zbiór opowiadań i legend „Tak rozmyślał będąc w drodze”, także grono czytelników jego publikacji stale się powiększa. Potem ukazały się kolejno tomiki: „Chciałem zostawić ślad na śniegu” i „Wiersze do czytania”, czy wreszcie „W cieniu słowa”. Całość zagościła w przyjaznych progach Muzeum Zabawek w Karpaczu. Wcześniej, w projekcie „Noc i dzień. Słowo i obraz” do grafik powstały wiersze, a całość prezentowana była na wystawie w Sudeckim Centrum Kultury i Sztuki w Szklarskiej Porębie i w Muzeum Karkonoskim.

Jacek Rogulski

Jacek Rogulski

muzyka i śpiew z towarzyszeniem gitary i harmonijki ustnej

Jeleniogórzanin, reporter Muzycznego Radia Dolny Śląsk. W tym projekcie także kompozytor, muzyk i konferansjer. Przed laty współpracował z Teatrem im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. Ma w swoim dorobku artystycznym kompozycje do spektakli teatralnych. Występował także na scenie teatralnej. Po latach przerwy w życiorysie muzycznym, pod wpływem poezji Grzegorza Nowickiego odkurzył warsztat twórczy i zaczął komponować muzykę do tekstów jeleniogórskiego literata. Śpiewa z akompaniamentem gitary i harmonijki ustnej.

Mirosław Kuźma

Mirosław Kuźma

performer/pantomima

Ukończył Liceum Plastyczne w Jeleniej Górze. Studiował rzeźbę i grafikę na Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Rzeźbiarz, ilustrator, malarz, plakacista, autor scenografii. Przez wiele lat zajmował się rysunkiem quasi satyrycznym. Jest sześciokrotnym laureatem Satyrykonu, w tym złotego medalu za pracę Maski. Jest również miłośnikiem historii. Przez 25 lat, jesienią, organizował dla przyjaciół wczesnośredniowieczne spotkania w ruinach zamku Bolczów w Rudawach Janowickich, gdzie odtwarzano życie dawnych Słowian i Wikingów. Od 12 lat ściśle współpracuje z archeologami, tworząc głównie rekonstrukcje graficzne pochówków wczesnośredniowiecznych. W latach 2016-2018 należał do SAU (Związku Artystów Szkockich). Obecnie po różnych zawirowaniach życiowych, żyje i tworzy z dala od ludzkiego szaleństwa na wsi pod Jelenią Górą.

Tadeusz Wnuk

Tadeusz Wnuk

narrator

Aktor, reżyser, pedagog. Absolwent wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Od 1992 r. pracuje w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. Zadebiutował w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu rolą Radnego Gminy w spektaklu „Jan Maciej Karol Wścieklica” St. I. Witkiewicza. Jest trzykrotnym laureatem nagrody „Srebrny Kluczyk” za najciekawsze role teatralne. Nagrodzony przez kapitułę Nowin Jeleniogórskich za kreację aktorską Łatki w „Dożywociu” A. Fredry. W swoim dorobku artystycznym ma ok. 60 ról teatralnych, udział w spektaklach telewizyjnych, serialach, filmach, dokumentach filmowych. Jest ponadto wykładowcą Akademii Muzycznej na Wydziale Wokalnym we Wrocławiu w zakresie „Opracowania scenicznego partii operowych”. Jest założycielem i opiekunem artystycznym Młodzieżowej Sceny Dramatycznej, działającej w ramach Edukacji Teatralnej Teatru im. Cypriana Kamila Norwida i edukatorem z zakresu dykcji, artykulacji i impostacji głosu.

Barbara Sobaniec

Barbara Łypik-Sobaniec

wiolonczelistka

Pracownik naukowy, pedagog, prezes Stowarzyszenia Małopolska Manufaktura Sztuki. Obecnie pracuje na stanowisku profesora w Katedrze Wiolonczeli i Kontrabasu w macierzystej uczelni. Doktorat na wydziale instrumentalnym obroniła w 2010 r. W roku 2019 uzyskała tytuł doktora habilitowanego. Laureatka konkursów wiolonczelowych i kameralnych. Stypendystka Europejskiej Fundacji Mozartowskiej. Współpracowała z orkiestrą Capella Cracoviensis oraz Sinfonietta Cracovia. Członek trio fortepianowego Reiner Trio, z którym współpracowała 20 lat. Jako kameralistka dokonała wielu nagrań i prawykonań. Prowadzi warsztaty wiolonczelowe dla dzieci i młodzieży.

Tomasz Sobaniec

Tomasz Sobaniec

perkusista

Pracownik naukowy, pedagog, członek zarządu Stowarzyszenia Małopolska Manufaktura Sztuki. Dyplom Akademii Muzycznej w Krakowie. Pracuje na stanowisku adiunkta na Wydziale Instrumentalnym w Katedrze Muzyki Współczesnej i Jazzu krakowskiej AM. W 2013 roku uzyskał tytuł doktora habilitowanego. Kotlista orkiestry Capella Cracoviensis. Członek zespołu „Barock Tune” oraz Duetu Perkusyjnego. Współpracuje z orkiestrami, takimi jak: Filharmonia Krakowska, Sinfonietta Cracovia, L’Estate Armonico. Od lat współpracuje z zespołem muzyki współczesnej – MW 2. Nagrał kilkanaście płyt z muzyką klasyczną, współczesną, etniczną i poezją śpiewaną. Prowadzi czynną działalność koncertową w kraju i zagranicą.

Anna Ludwicka-Mania

Anna Ludwicka-Mania

interpretacja wierszy

Absolwentka Wydziału Lalkarskiego PWST we Wrocławiu. Z teatrem jeleniogórskim zaczęła współpracować w 2007 roku i można ją było zobaczyć w następujących spektaklach: „Śmierć Człowieka-Wiewiórki” (Reżyser) w reż. N. Korczakowskiej, „Podróż poślubna” (Masza Rubinstein 2) – reż. I. Vedral, „Elektra” (Przodownica Chóru – Norma III) – reż. N. Korczakowska, „We are camera/rzecz o Jazonie” (Sonja) – reż. K. Minkowski, „Intryga i miłość” (Luiza) – reż. K. Raduszyńska, „Sztuka dla dziecka” (Dziewczynka z Rezerwatu) – reż. M. Strzępka. W 2009 roku otrzymała Srebrny Kluczyk, (nagrodę przyznawaną przez Kapitułę Srebrnego Kluczyka) z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

Jacek Grondowy

Jacek Grondowy

interpretacja wierszy

W 1993 ukończył Wydział Lalkarski PWST we Wrocławiu. Po ukończeniu szkoły został zaangażowany do Teatru Polskiego w Szczecinie, gdzie zadebiutował rolami Wartownika/Posłańca w „Antygonie” Sofoklesa w reż. Z. Wilkońskiego, później pracował pod kierunkiem m.in. Ryszarda Majora, Włodzimierza Nurkowskiego, Jana Szurmieja. W szczecińskim teatrze pozostał do roku 1995, następnie rozpoczął pracę w Teatrze Nowym w Zabrzu. Grał tu głównie w spektaklach musicalowych i komediach („Skąpiec”, „Niedźwiedź”, „Oświadczyny”, „Porwanie Sabinek”, „Listy śpiewające”). Od 1997 r. jest związany z Teatrem im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. Zadebiutował tu w „Komedii pasterskiej” w reż. A. Hanuszkiewicza i zagrał w ponad 30 przedstawieniach.

Masz pytania?

Sprawdź, te zadawane najczęściej:

Czy mogę zarezerwować większą liczbę biletów?

Tak. W celu rezerwacji i otrzmania faktury wystarczy napisać do nas na kontakt@strefaszkolen.com przesyłając dane do faktury oraz liczbę biletów do rezerwacji.

Nie mam odpowiedzi na moje pytanie...

Nic prostszego! Wystarczy napisać do nas na kontakt@strefaszkolen.com a z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

UM Jelenia Góra
Teatr Norwida Jelenia Góra