Projekt

Przedsiębiorcza Młodzież

#przedsiebiorczamlodziez #kieruneksukces

Szanowna Młodzieży,

Szkoły nie zawsze stawiają (lub robią to w sposób niewystarczający) na rozwijanie wśród swoich uczniów umiejętności i kompetencji w zakresie edukacji finansowej i ekonomicznej ze szczególnym ukierunkowaniem na:
– umiejętność racjonalnego planowania i zarządzania finansami własnymi,
– zdolność identyfikowania szans i zagrożeń wynikających z podejmowanych decyzji finansowych,
– wzmacnianie u uczestników projektu postaw przedsiębiorczych.

Słyszymy od Was, że brakuje przestrzeni w szkole na możliwość przetestowania wiedzy teoretycznej w praktyce – nawet jeżeli miałoby to się dziać w środowisku testowym. Stąd bardzo istotne jest pokazanie przewag i korzyści płynących z praktycznego wykorzystania wiedzy z obszarów racjonalnego planowania i zarządzania finansami własnymi, umiejętności identyfikacji szans i zagrożeń wynikających z podejmowanych decyzji finansowych, czy też wzmacniania postaw przedsiębiorczych.

Projekt „Przedsiębiorcza młodzież” powstał jako odpowiedź na powyższe potrzeby Was – przyszłych innowatorów i być może także przedsiębiorców.

Zapraszam serdecznie do udziału oraz do rozwoju swoich kompetencji w zakresie edukacji finansowej i ekonomicznej.

Jarosław Pudełek

Prezes Zarządu, Fundacja Strefa Szkoleń

Ten projekt jest dla Ciebie jeśli:

Z

jesteś uczniem jednej z jeleniogórskich szkół ponadpodstawowych

Z

chcesz rozwinąć swoje kompetencje w zakresie edukacji finansowej i ekonomicznej

Z

chcesz wzbogacić swoje CV o imienny certyfikat budujący Twoją przyszłą wartość na rynku pracy

Z

dysponujesz łącznie 6 godzinami lekcyjnymi w okresie od października 2022r. do marca 2023r., które możesz efektywnie zainwestować w swój rozwój

Z

interesują Cię tematy związane z umiejętnością racjonalnego planowania i zarządzania finansami własnymi, identyfikowaniem szans i zagrożeń wynikających z podejmowanych decyzji finansowych oraz wzmacnianiem postaw przedsiębiorczych.

Projekt w liczbach:

uczestników

szkół ponadpodstawowych

warsztatów tematycznych

Co zyskasz biorąc udział w projekcie?

Z

rozwój kompetencji w zakresie edukacji finansowej i ekonomicznej dzięki udziałowi w 3 warsztatach tematycznych zorganizowanych w Twojej szkole:

1. Gdzie moje kieszonkowe – czyli budżet i jak nim zarządzać?

2. Niewidzialna ręka rynku, czyli skąd się bierze cena i jaką ma wartość?

3. Inwestować czy oszczędzać, czyli ryzyko w przedsiębiorczości.

Z

zestaw materiałów rozwojowych w formie przystępnego skryptu

Z

imienny certyfikat potwierdzający udział w programie rozwijającym kompetencje

Z

dostęp do wiedzy eksperta prowadzącego z możliwością konsultacji podczas warsztatów

Z

możliwość zastosowania pozyskanej wiedzy dzięki zadaniom wdrożeniowym do zrealizowania po warsztatach

Ekspert, z którym spotkasz się na warsztatach

Z wykształcenia mgr ekonomii. Z zamiłowania trener specjalizujący się w szkoleniach zarówno z zakresu kompetencji menedżerskich w organizacjach, planowaniu strategicznym, optymalizacji procesów i efektywności oraz innowacyjnym zarządzaniu sobą i innymi w oparciu o wartości jak i rozwoju kompetencji kluczowych uczniów. Jako coach ICC w nurcie holistycznym wspiera innych w ich rozwoju a swoja interdyscyplinarną wiedzę (w myśl filozofii Lean Thinking) wykorzystuje na co dzień w konsultacjach dotyczących ekonomi, ergonomii i usprawniania procesów.

Ukończył Systemową Szkołę InnerMasteringu®, studia podyplomowe na kierunku „Lean Management” wraz z certyfikatami PDCA Group i IDP Group. Jest również certyfikowanym: International MindSonar® Consultant, International Values Trainer & Consultant oraz Competence Navigator™ Advisio Consultant. Ukończył Szkołę Trenerów Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych „STOP”, Szkołę Coachingu (Pracownia NDO).

Obecnie realizuje się zawodowo jako trener, konsultant, coach. Jako menadżer ściśle współpracuje z firmami, organizacjami i JST.

Grzegorz Rutkowski

 

Jarosław Pudełek

Masz pytania?

Sprawdź, te zadawane najczęściej:

Ile potrzebuję zarezerwować czasu na udział w projekcie?

Cały projekt trwa od października 2022r. do marca 2023r. W każdej ze szkół biorących udział w Projekcie odbędą się 3 warsztaty tematyczne – po jednym w każdym miesiącu. Każdy warsztat będzie trwał 2 godziny lekcyjne. Potrzebujesz zatem zarezerwować 2 godziny lekcyjne miesięcznie (przez 3 miesiące).

Ile kosztuje udział w Projekcie?

Każdy z Uczestników Projektu bierze udział we wszystkich aktywnościach BEZPŁATNIE. Wszystko dlatego, że Projekt dofinansowany jest przez Fundację Empiria i Wiedza w programie „Kierunek Sukces” – I Edycja.

Jak mogę zgłosić chęć udziału w Projekcie?

Swój udział w Projekcie możesz zgłosić na dwa sposoby:

  1. Pobierz deklaracje uczestnictwa w Projekcie w Sekretariacie Twojej szkoły lub,
  2. Zostaw kontakt w formularzu kontaktowym na dole strony a Opiekun Projektu skontaktuje się z Tobą i przyjmie Twoje zgłoszenie.
Nie mam odpowiedzi na moje pytanie...

Nic prostszego! Wystarczy napisać do nas na kontakt@strefaszkolen.com a z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Zgłoś swój udział w Projekcie:

Zgoda

9 + 7 =

Pin It on Pinterest

Share This