
BackDrop – badanie kultury organizacyjnej
BackDrop to proces, który pomaga zdefiniować zarówno aktualny jak i idealny stan kultury organizacji lub zespołu.
Stanowi on połączenie badania tego, jak organizacja postrzega siebie i jak chciałaby być postrzegana, oraz danych osobowościowych osób, które mogłyby kierować zmianą.
Ponadto, pozwala zrozumieć, w jaki sposób może przebiegać transformacja.
BackDrop w organizacjach
Zmiana to obecnie stałe zjawisko w organizacjach, zarówno w aspekcie częstotliwości jak i złożoności. Organizacje, które prosperują w tym środowisku, rozumieją zarówno swoją aktualną kulturę, wyzwania i możliwości oraz idealny stan, przy którym mogą spełnić wymagania raptownie zmieniających się rynków i oczekiwań klientów. BackDrop dostarcza organizacjom wnikliwych informacji zarówno na temat kultury stanu aktualnego jak i idealnego firmy. Podejmowanie decyzji w oparciu o informacje umożliwia prowadzenie ukierunkowanego planowania działań podczas każdego procesu zmiany.
Model BackDrop
Facet5 BackDrop bada kulturę zespołu i organizacji, porównując sposób, w jaki jest postrzegana do tego, jak pragnie być postrzegana z wielu punktów widzenia, z opiniami klientów włącznie. Czytelne graficzne przedstawienie wyników jasno pokazuje różnicę pomiędzy stanem aktualnym kultury a jej stanem idealnym.
Nałożenie odpowiedzi kluczowych interesariuszy / decydentów pokazuje ich nastawienie na zmianę w oparciu o profil Facet5.
BackDrop wyróżnia cztery kluczowe orientacje:
- Agent Zmian,
- Lider Transformacji,
- Niedopasowanie oraz
- Kotwica.
Kombinacja danych wyjściowych pokazuje, kto najlepiej może pokierować zmianą, kto potrafi najlepiej dostrzec związane z nią problemy, a komu może zmiana kultury organizacji sprawić największą trudność.
Dane wyjściowe BackDrop tworzą podstawę dla liderów i interesariuszy / decydentów do rozpoczęcia planowania działań mających na celu udane pokierowanie zmianą kultury. Zbiorcze raporty umożliwiają dokonanie zmiany w momencie najbardziej krytycznym dla sukcesu – pracownika.
BackDrop umożliwia organizacji
- Zdefiniowanie aktualnego stanu kultury organizacji przy użyciu potocznego języka z wielu punktów widzenia.
- Zrozumienie mocnych stron oraz obszarów do rozwoju aktualnej kultury w celu kierowania strategiami podejmowania decyzji, zaangażowania oraz komunikacji.
- Zdefiniowanie kultury, do której organizacja aspiruje, oraz ról, jakie pracownicy będą odgrywać, aby ją osiągnąć.
- Opracowanie odpowiednich, przemyślanych planów działania wobec zmiany, które zwiększą prawdopodobieństwo jej sukcesu.
- Zrozumienie możliwej reakcji pracowników na zmianę, stres oraz presję.
Kluczowe cechy i korzyści
- Moduł oparty na Facet5, wiodącym badaniu osobowości, które dokładnie opisuje, wyjaśnia i przewiduje zachowania.
- Internetowy zbiór danych do wykorzystania oraz prowadzenia współpracy na całym świecie.
- Profil Osobowości Zawodowej Facet5 istnieje w 30 różnych wersjach językowych, natomiast moduł BackDrop jest dostępny w 6 językach.
- Ankieta składa się z 11 pytań, jej wykonanie zajmuje tylko 10 minut, a rezultaty są dostępne w czasie rzeczywistym do szybkiego pobrania i efektywnego stosowania.
- W raportach używa się języka typowego dla menedżerów bez elementów żargonu, co pozwala organizacjom szybko przejść do planowania zmiany.
Nasz ekspert
Masz pytania?
Chcesz obejrzeć raport przykładowy?
Napisz:
Sprawdź także pozostałe dostępne badania:
▼▼▼