Zaznacz stronę

BackDrop – badanie kultury organizacyjnej

BackDrop to proces, który pomaga zdefiniować zarówno aktualny jak i idealny stan kultury organizacji lub zespołu.

Stanowi on połączenie badania tego, jak organizacja postrzega siebie i jak chciałaby być postrzegana, oraz danych osobowościowych osób, które mogłyby kierować zmianą.

Ponadto, pozwala zrozumieć, w jaki sposób może przebiegać transformacja.

BackDrop w organizacjach

Zmiana to obecnie stałe zjawisko w organizacjach, zarówno w aspekcie częstotliwości jak i złożoności. Organizacje, które prosperują w tym środowisku, rozumieją zarówno swoją aktualną kulturę, wyzwania i możliwości oraz idealny stan, przy którym mogą spełnić wymagania raptownie zmieniających się rynków i oczekiwań klientów. BackDrop dostarcza organizacjom wnikliwych informacji zarówno na temat kultury stanu aktualnego jak i idealnego firmy. Podejmowanie decyzji w oparciu o informacje umożliwia prowadzenie ukierunkowanego planowania działań podczas każdego procesu zmiany.

Model BackDrop

Facet5 BackDrop bada kulturę zespołu i organizacji, porównując sposób, w jaki jest postrzegana do tego, jak pragnie być postrzegana z wielu punktów widzenia, z opiniami klientów włącznie. Czytelne graficzne przedstawienie wyników jasno pokazuje różnicę pomiędzy stanem aktualnym kultury a jej stanem idealnym.

Nałożenie odpowiedzi kluczowych interesariuszy / decydentów pokazuje ich nastawienie na zmianę w oparciu o profil Facet5.

BackDrop wyróżnia cztery kluczowe orientacje:

 • Agent Zmian,
 • Lider Transformacji,
 • Niedopasowanie oraz
 • Kotwica.

Kombinacja danych wyjściowych pokazuje, kto najlepiej może pokierować zmianą, kto potrafi najlepiej dostrzec związane z nią problemy, a komu może zmiana kultury organizacji sprawić największą trudność.

Dane wyjściowe BackDrop tworzą podstawę dla liderów i interesariuszy / decydentów do rozpoczęcia planowania działań mających na celu udane pokierowanie zmianą kultury. Zbiorcze raporty umożliwiają dokonanie zmiany w momencie najbardziej krytycznym dla sukcesu – pracownika.

BackDrop umożliwia organizacji

 • Zdefiniowanie aktualnego stanu kultury organizacji przy użyciu potocznego języka z wielu punktów widzenia.
 • Zrozumienie mocnych stron oraz obszarów do rozwoju aktualnej kultury w celu kierowania strategiami podejmowania decyzji, zaangażowania oraz komunikacji.
 • Zdefiniowanie kultury, do której organizacja aspiruje, oraz ról, jakie pracownicy będą odgrywać, aby ją osiągnąć.
 • Opracowanie odpowiednich, przemyślanych planów działania wobec zmiany, które zwiększą prawdopodobieństwo jej sukcesu.
 • Zrozumienie możliwej reakcji pracowników na zmianę, stres oraz presję.

Kluczowe cechy i korzyści

 • Moduł oparty na Facet5, wiodącym badaniu osobowości, które dokładnie opisuje, wyjaśnia i przewiduje zachowania.
 • Internetowy zbiór danych do wykorzystania oraz prowadzenia współpracy na całym świecie.
 • Profil Osobowości Zawodowej Facet5 istnieje w 30 różnych wersjach językowych, natomiast moduł BackDrop jest dostępny w 6 językach.
 • Ankieta składa się z 11 pytań, jej wykonanie zajmuje tylko 10 minut, a rezultaty są dostępne w czasie rzeczywistym do szybkiego pobrania i efektywnego stosowania.
 • W raportach używa się języka typowego dla menedżerów bez elementów żargonu, co pozwala organizacjom szybko przejść do planowania zmiany.

Pozostałe badania z grupy Facet5:

▼▼▼

Nasz ekspert

Masz pytania?

Chcesz obejrzeć raport przykładowy?

Napisz:

Jarosław Pudełek

ekspert: sprzedaż / budowanie efektywności / komunikacja / współpraca / zarządzanie; Akredytowany Konsultant Facet5™; Certyfikowany Partner Advisio Poland w zakresie badania Insightful Profiler™ (iP121); Certyfikowany Ekspert Nozbe; autor książki: "Zostań Mistrzem Sprzedaży Telefonicznej"

Na naszych szkoleniach mieliśmy przyjemność gościć
Pracowników, Współpracowników oraz Partnerów następujących Firm*:

* Wszelkie marki handlowe i/lub zastrzeżone znaki towarowe należą do ich prawnych właścicieli a zostały wykorzystane tutaj jedynie w celach informacyjnych.

Sprawdź także pozostałe dostępne badania:

▼▼▼

Facet5

osobowość zawodowa

MindSonar proedukacja

wartości

MindSonar proedukacja

odporność psychiczna

Facet5

motywacja osiągnięć

Facet5

style przywództwa